Sizden Duyduklarımız

Selin Kamil

Ben hayatını her zaman programlı yaşayan, istediği bir şey olmadığında muazzam stres yapan, olaylar karşısında elinde olmadan ani sert tepkiler veren bir insandım. Tabi bunlar için nefes terapisinden önceydi diyebiliriz. Deneyimlemeden önce birisi gelip “Ya böyle bir şey var acayip iyi geliyor” deseydi muhtemelen “Hadi canım alt tarafı nefes alıp veriyorsun, her saniye yaptığımız şey işte” derdim. Fakat o işler öyle olmuyormuş. Aslında her saniye yaptığımız ve hayatımızın bağlı olduğu bir şeyi şimdiye kadar nasıl yanlış yaptığımı nefes terapisine gittikten sonra fark ettim. Doğru nefes almanın hem zihni hem bedeni ne kadar dinginleştirdiğini, yaşadığım kötü olayların zamanla oluşturduğu blokajların yavaş yavaş ortadan kalktığını ve sonrasında ortaya çıkan pozitif enerjiyi, olayları akışa bırakmayı, hep bahsettiğimiz şu ‘evrene mesaj gönderme’ olayının doğrusunun nasıl yapıldığını terapilerden sonra adeta aydınlanma yaşayarak anladım. Bana sorarsanız nefes terapisi kişinin kendini şarj etmesidir ve günümüz dünyasının getirdiği problemleri düşünürsek bir insanın kendine yapacağı en büyük iyiliklerden biridir. Bir de herşeyi geçtim, Melda hanımın güzel enerjisi bile yetiyor.

Esin Fıstık

Nefes hayatımı değiştirdi !! Sadece kendi nefesimle içimdeki güçü içimdeki beni bulmamı sağladı ve kendi nefesimle kendi kendime neler yapabileceğimi herşeyin kendi içimde olduğunu bulmamı sağladı.. Aslında etrafımdaki herşeyin kendi yarattığım bir ilizyon olduğunu ben ne kadar karışık ve karamsarsam etrafımın da öyle olduğunu ben ne kadar pozitif iyimser ve hoşgörüşüysem hayatında bana öyle gelmiş olduğunu gösterdi. Kimseye veya hiç bir sebebe ihtiyaç olmadığını kendi nefesimle istediğim herşeyin yapabileceğimi gösterdi. Hayattamı kolaylaştırdı kendimi farkına vardım... hayatta gerçekten mücizeler var bunu nefesimle deneyimlemiş olmak Allahın bana verdiği en muazzam nimet! Çok şükür  nefesimiz var !

Filiz Ulu

Nefes le birlikte hayatım tamamen değişti...bambaşka bir gerçeklikle tanıştım...doğanın mucizesi nefesle birlikte müthiş dönüşümler yaşadım...farkındalığım arttı...kurduğum cümleler bile değişti...rezonans alanımın olduğunu nefesle öğrendim ve bu şekilde bugüne kadar hayatıma istemeden neleri çektiğimi gördüm...bu konuda Melda Hocamı fiziksel,zihinsel ve ruhsal eğitmenim olarak görüyorum...hayatıma nefesle dokunup değişimime neden olduğu için ve hayatımda olduğu için binlerce teşekkürler.

Gökçe Uca

Nefes ile tanışmam çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle oldu.. Ama itiraf etmeliyim ki demoya giderken çok büyük beklenti içerisinde değildim; hayal kırıklığına uğramaktan korkuyordum.. Ama demodan sonra "kesinlikle geliyorum" diyerek seansları iple çekmeye başladım.. Bana kattığı yeni bakış açısı ve yarattığı farkındalık ile hayatıma devam ediyorum.. Hayatta önüme çıkan en büyük engelin "millet ne der?" korkusuyla kendim olduğunu nefes sayesinde anladım.. Artık hayattaki onceliğim baskalarindan çok kendi mutluluğum... Nefesin ve Melda Hanım'a rehberliği icin sonsuz teşekkürler😊

Huriser Tuncer

Belki de çoğumuz gibi sırtlandığım yüklerim ve korkularım vardı benimde. Sadece bende, arka bahçemde, saklı duran. Kimseler bilmesin, kimseler görmesin diye sürekli üstünü kapatıp kaçtığım, inkar ettiğim, bir türlü yüzleşemediğim… Ben kaçtıkça onlar daha da güçlendi, onlar güçlendikçe ben daha çok maske giydim ve ben maskelendikçe kendimden uzaklaştım. Yorulduğumu hissettim ve bu döngüyü kırmak istedim. İşte bu arayışta çıktı NEFES karşıma. Denedim. Başlarda sadece doğru nefes alıp vermekle neler değişebilir ki? bu beni nasıl dönüşterebilir ki ? sorularına mantıklı cevaplar aradım, kendimi inandırabileceğim mantıklı açıklamalar. Ama NEFES’in yolu bu değilmiş, sonra öğrendim. Kendimi kabul etmekle başladı herşey, olduğum gibi. İyi ve kötü huylarımı, güçlü ve zayıf yönlerimi, sevgimi ve kıskançlığımı…kendimi işte. Olduğu gibi. Ben kabulle nefes aldıkça dönüşümüm de başladı. İtiraf etmeliyimki kolay değildi. Ne zaman insanın kendine yakıştıramadığı, kabul etmek istemediği tarafları ile yüzleşmesi kolay olduki zaten. Ama nefesle birlikte, onlar dile geldikçe, kabul gördükçe ; zayıfladılar. Onlar zayıflayıp güçsüzleştikçe bende maskelerimi teker teker atacak cesareti kendimde bulmaya başladım. Maskesiz, hesapsız yaşamak çok güzelmiş. İşte asıl bunu fark ettiğimde; artık daha çok kendimi bulmayı istedim. Nefesin bana en büyük armağanı da bu oldu. Ben artık kendimi seviyorum, kendimle, olduğum halimle, barışığım. Öğrendimki asıl kaynak; Benim. Şimdi kendimle kalmaktan da, kendimle vakit geçirmekten de, kendimi dinlemekten de çok keyif alıyorum. Tabiiki hala beni bekleyen yüzleşmelerim, iniş-çıkışlarım var, olması çokta normal. Ama bundan sonra biliyorumki hayatımın direksiyon bende.

Teşekkürler 

Özlem Özbek

Nefesin bana en büyük kazancı benim .  Unuttuğum özümü gücümü keşfetmemdeki en büyük sansım idi. Aslında tüm yaşananların kendi ilizyonum olduğunun gördüm. Asıl yapmam gerekenin herşeyi ve herkesi olduğu gibi kabullenmek idi başta kendim. Nefes almaya başladığım günden sonra keyifli bir hayatın başlangıcı oldu benim için, her bir seansımızda çok derinlere gömdüğüm yaşanmışlıklar korkular çıktı karşıma, hepsinin içinden cesurca geçtim yüzleşme cesaretimi güçlendirdim ve sonunda farklı bir kişi oldum. Hayatın akışını sabote etmeyen olduğu gibi kabullenen kişiler sardı etrafımı . Etrafta olan biten benim aslında yansımam olduğunu bir çok kez deneyimledim . En çok da kendimi sevmeye başladım, kendime yaptığım haksızlıklar için kendimi affettim içimdeki cocuk ile barıştım :)  Şimdi yaşadıklarımı yazınca şunu gördüm aynı yerde değilim , yaşamak istediğim hayatı yaşıyorum, çünkü bu benim hayatım :) tüm olan biten benim birebir yansımam bunu kabullendim :) Eğer bu yolculuğa çıkma cesareti gösterdiyseniz çoğu şey çözülmeye başlayacak demektir:) Bana bu keşif yolculuğumda destek veren , şefkatini esirgemeyen , sevgisini hissettiğim Melda Hanım , benim hayatımdaki dönüm noktam ve beni uykumdan uyandırdığı için bana oyun arkadaşı olduğu için kendisine teşekkür ediyorum, iyi ki tanımışım sizi, benim için özelsiniz sizi seviyorum ❤️

Demet Plep

Nefesle ilk kızkardeşimin aldığı eğitimle tanıştım.

Doğal nefes almanın hayatımızdaki önemini anlayınca önce kendi nefesimin düzelmesi için sonrada koçluk için sevgili Melda hanımdan eğitimler aldım. 

Nefesin bana sağladığı faydalarını başında farkındalığımın artması, kendimi daha iyi tanımam ve anlamam, blokajlarımın neler olduğunu bilmem ve bunun nefesle nasıl düzeldiğini gözlemlemem oldu. 

Doğal nefesle özüme dönmeyi ve hayatı akışına bırakmam gerektiğini çok iyi anladım.  

Doğal nefesin bendeki mucizelerini gördükçe başkallarınada faydalı olabilmek için aldığım koçluk eğitimini de severek uygulamaktayım. emin olun.

Katılımcı

Çok mutluyum; Henüz basında olsam da sorunların üzerine gidebilmeyi öğrendim. Kendim ile yüzleşebiliyorum. Yasadigim herşeyin ben olduğunu biliyorumSeanslarsa Nefes koçumun bana verdiği destek çok büyüktü .Sizi çok seviyorum Melda hanım...Her seansa nefes alacağım ve konuşup paylaşabileceğim için koşarak gittim.olumsuz düşünceler hayatımı sarmıştı her mutluluğun ardından mutlaka olumsuz bir düşünce bulabiliyordum.

Kendime güvenimi kazandım olumlu düşünmeyi öğrendim tabi ki çok basındayim ama farkına vardım ne yapmam gerektiğini biliyorum

Daha olumlu, daha sevgi dolu,vermeyi daha çok seven,affedebilmeye niyet eden bir insanım artık.Kendim icin büyük bir adım attım ,yürüyorum, ama koşmak istiyorum.

Tuğçe Diler

Kendime en güzel armağanım bu çalışmalar oldu. Fiziksel değişiklik ilk seansta sigarayı bırakmamla başladı. 10 yıl süren bir alışkanlığı geride bırakmak insanı gerçektende pek çok açıdan cesaretlendiriyor. Daha sonraki aşamalar, zihinsel ve duygusal katmanların soyulmasıyla devam etti. Kendinizi, tercihlerinize göre yeniden şekillendirmeyi seveceksiniz.