Nefes Eğitmeni ve Yaşam Koçu

image2

Melda Göktekin

Ankara doğumlu eğitmenimiz ve yaşam koçumuz Melda Göktekin, Gazi Üniversitesi Basın Yayın bölümü mezunudur. 1981 yılında annesinin isteği üzerine Türkiye güzellik yarışmasına katılıp ikinciliği elde etmiştir.Fakat, kısa sürede ortaya çıkan meme kanseri ve tiroid gibi ciddi rahatsızlıklarla yüzleşmek durumunda kaldı. Tiroid rahatsızlığı nedeniyle boğazında nodüller oluştu ve aynı zamanda tek göz kapağı ciddi ölçüde açılıp, fiziksel olarak da rahatsız edici bir görünüm oluşturmuştu. Tescilli bir güzel olarak bu durumla yüzleşmek onun için oldukça zordu.Doktorlara göre açılan göz kapağının düzelme ihtimali oldukça azdı. 


Eğitmenimiz bunun üzerine şifa arayışına başladı.. 


2008 yılında nefesle tanışmamla birlikte aradığı şifaya sahip oldu, göz kapağı düzelmiş, nodülleri tamamen geçmişti. Aynı yıllarda yaşadığı meme kanserini de tamamen yenip, şifa yolculuğunda aradığını bulmuştu. Peki neden böyle bir deneyim yaşamıştı? Cevabı nefes farkındalığı ile geldi çünkü limitli ve sığ nefese sahipti. Gerek fiziksel, gerekte ruhsal olarak mucizevi bir dönüşüm yaşamıştı.Kendi deneyimlerinden yaşadığı nefesin bu mucizesini başka insanlarla buluşturmak artık onun hayat amacı olmuştu. 


Bunun için aldığı eğitimlerle nefes koçu, ardından nefes eğitmeni oldu. İnsanlara mucizeler yaşatmanın heyecanı ve isteğiyle özel nefes seansları, nefes seminerleri ve nefes koçluğu eğitimleri vermeye başladı.

Hindistan’da Ashram'da çeşitli terapiler ve eğitimler alarak ve Osho meditasyonlarına katılarak kendini daha da geliştirdi.

Bunların yanı sıra Livcon’dan Uluslararası Yaşam Koçluğu -Deepak Copra Üniversitesinden Primordiyal Sesler Meditasyonu eğitimi aldı.

National Guild of Hypnoyists Inc’den Hipnoz eğitimi alarak Hipnoterapist oldu.

İngiltere’de Landmark Forum’a katılarak eğitim aldı.


Günümüzde, en büyük yaşam amacını ve tutkusunu gerçekleştirmek üzere insanlara nefes seminerleri ve eğitimleri vermektedir. Eğitmenimiz, her yeni güne başlarken nefes ile yaşayacağı ve tanıklık edeceğim mucizelerin heyecanını yaşıyor. 

Doğal nefes’i deneyimlemek isteyen herkesin elinden tutarak bu mucizevi yolu birlikte yürümeyi, öğretirken öğrenmeyi tüm kalbimle arzulamaktadır..